Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

  • stat

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 – jak przygotować się na wizytę rachmistrza?

Rachmistrz spisowy to osoba, która przeszła przeszkolenie, zdała egzamin i została zatrudniona przez urząd statystyczny do realizacji spisu na terenie województwa. Wyposażona ona została w identyfikator ze zdjęciem, na której widnieje imię i nazwisko rachmistrza, a także numer identyfikatora. Posiada także urządzenie elektroniczne – smartfon – z którego odczytuje pytania spisowe i na którym zapisuje nasze odpowiedzi.

Co warto wiedzieć o identyfikatorze rachmistrza?

Gdy odwiedzi Cię rachmistrz spisowy możesz  poprosić o wylegitymowanie się oficjalnym identyfikatorem. Każdy rachmistrz powinien mieć go przy sobie i okazać na prośbę respondentowi. Co warto wiedzieć o identyfikatorze rachmistrza?

Sprawdź: https://spis.gov.pl/co-warto-wiedziec-o-identyfikatorze-rachmistrza

  • autor: Ksenia Borowska

Jak zweryfikować rachmistrza spisowego? 

Od 23 czerwca br. rachmistrzowie spisowi rozpoczęli wywiady bezpośrednie w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021.

Wskazówki jak sprawdzić tożsamość rachmistrza dostępne są pod adresem:  https://spis.gov.pl/jak-zweryfikowac-rachmistrza-spisowego

  • autor: Ksenia Borowska

Od 23 czerwca br. rachmistrzowie spisowi rozpoczną wywiady bezpośrednie

Komunikat Zastępcy Wojewódzkiego Komisarza Spisowego (ZWKS) w Poznaniu w sprawie realizacji spisu metodą wywiadu bezpośredniego na terenie województwa wielkopolskiego w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 r.

Metody przekazania danych w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 – jeśli nie samospis, to co?

Sprawdź tożsamość rachmistrza

Jeśli jeszcze nie spisałeś się przez Internet lub na infolinii spisowej, może do Ciebie zadzwonić rachmistrz spisowy. Chcesz sprawdzić jego tożsamość?

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań – jak się spisać?

Jak do tej pory wyglądały spisy? Co zrobić, by zrealizować obowiązek nałożony na nas ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań? Co zrobić gdy nie możemy wypełnić formularza przez internet? Co się stanie jeśli osoba zobowiązana do udziału w spisie nie weźmie udziału w spisie poprzez samospis przez internet lub telefon?

Ważne informacje o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021

1 kwietnia 2021 r. w całej Polsce rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, którym objęte są wszystkie osoby zamieszkujące w kraju stale lub czasowo w nim przebywające, a także osoby przebywające czasowo za granicą, jeśli posiadają tu adres stałego zameldowania.

Loteria NSP 2021

Aby wziąć udział w loterii należy: - spisać się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 online na spis.gov.pl i pozyskać unikatowy kod potwierdzający samospis; - zarejestrować otrzymany kod do 7 lipca 2021 r. na stronie loteria.spis.gov.pl

Tu możesz się spisać

Przypominamy, że w Urzędzie Gminy Gizałki jest przygotowane specjalne stanowisko komputerowe do samospisu.

Spis powszechny

W związku trwającym Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 i jego wydłużeniem do 30 września br. uprzejmie informujemy, że podstawową metodą realizacji obowiązku spisowego jest samospis poprzez aplikację dostępną pod adresem: https://spis.gov.pl

Spis przedłużony do 30 września 2021 r.

Prezydent Andrzej Duda podpisał  1 kwietnia 2021 r. ustawę z dnia 30 marca 2021 r. o zmianie ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań 2021.

1 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021!

Zapraszamy do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021.

1 kwietnia zaczynamy NSP

Już dziś można testować wersję demo formularza spisowego. Zachęcamy do zapoznania się z wersją demonstracyjną aplikacji spisowej.

Przygotuj się do samospisu

1 kwietnia 2021 r. rozpoczyna się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spisy powszechne przeprowadzane są raz na 10 lat przez Główny Urząd Statystyczny. Już dziś można zapoznać się z pytaniami jakie będą zadane w spisie.

Infolinia NSP

Infolinia Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 już działa! Zadzwoń pod numer 22 279 99 99 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00. Do 31 marca, wybierz Kanał 1 i uzyskaj informacje o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021!

Liczymy się dla Polski

Już 1 kwietnia zacznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021! Sprawdź, kto musi się spisać, dlaczego i o co będziemy pytać!

Nabór na rachmistrzów przedłużony

Termin naboru kandydatów na rachmistrzów spisowych do NSP 2021 na terenie całego kraju zostaje przedłużony do 16 lutego 2021 r.

Ogłoszenie o otwartym i konkurencyjnym naborze kandydatów na rachmistrzów spisowych

Wójt Gminy Gizałki – Gminny Komisarz Spisowy ogłasza nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych do Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań w 2021 r. Szczegóły w załącznikach.