Miejsca rekreacji

Tereny rekreacyjne

Na terenie Gminy Gizałki dla mieszkańców, gości oraz turystów dostępne są tereny rekreacyjne, które są ogólnodostępnymi miejscami sportu, rekreacji i odpoczynku. Tereny te gwarantują ciekawe i prozdrowotne możliwości spędzania czasu wolnego oraz zapewniają atrakcyjny wypoczynek na świeżym powietrzu. 

W centrum Gizałek na Placu 3-go Maja, znajduje się skwer z fontanną, ławeczkami i otaczającą zielenią. Drugi skwer z ławeczkami i urządzeniami do ćwiczeń na świeżym powietrzu znajduje się przy ul. Kolejowej. Natomiast na ul. Wodnej do dyspozycji dzieci jest plac zabaw, a dla młodzieży i dorosłych siłownia zewnętrzna.

 • Skwer z fontanną i ławeczkami, w tle kapliczka
  Skwer przy Placu 3-go Maja w Gizałkach

Największym terenem rekreacyjnym na terenie gminy jest park podworski w Szymanowicach, gdzie wśród pięknego drzewostanu przebiegają oświetlone alejki spacerowe, przy których usytuowane są ławeczki. Przy parku znajduje się siłownia zewnętrzna, plac zabaw oraz altana rekreacyjna i boisko sportowe. 

 • Wiata drewniana rekreacyjna na tle parku, obok plac zabaw
  Park w Szymanowicach

W miejscowości Ruda Wieczyńska przy sali wiejskiej zlokalizowana jest altana rekreacyjna, przy której znajduje się plac zabaw oraz siłownia zewnętrzna. Ponadto utwardzony teren oraz grill stacjonarny daje możliwość organizowania imprez na świeżym powietrzu. 

 • Wiata drewniana rekreacyjna, obok plac zabaw dla dzieci
  Teren rekreacyjny w Rudzie Wieczyńskiej

Obory to miejscowość, w której znajdziemy również altanę rekreacyjną, place zabaw oraz siłownię plenerową. Ciekawym miejscem jest także park, którego cenne walory przyrodnicze można dostrzec, mimo iż oczekuje on na rewitalizację.

Przy sali wiejskiej w Orlinie Małej znajdują się dwie altany rekreacyjne z grillem, plac zabaw, siłownia zewnętrzna oraz boisko do siatkówki plażowej. Chcąc poznać historię miejscowości można się zapoznać z informacjami na tablicy zamieszczonej na konstrukcji wykonanej z rudy żelaza.  

 • Plac zabaw
  Plac zabaw w Orlinie Małej

Przy sali wiejskiej w miejscowości Kolonia Ostrowska znajduje się altana rekreacyjna, plac zabaw oraz siłownia zewnętrzna.

W Czołnochowie funkcjonuje boisko do siatkówki plażowej, siłownia zewnętrzna, plac zabaw oraz altana rekreacyjna. 

 • Czołnochów siłownia
  Teren rekreacyjny w Czołnochowie

Na terenie Gminy Gizałki łącznie znajduje się 11 altan rekreacyjnych, 12 siłowni zewnętrznych oraz 13 placów zabaw.