Aktualności 2022

Nieodpłatna pomoc prawna

  • Baner

Stowarzyszenie SURSUM CORDA - prowadzące w Powiecie Pleszewskim nieodpłatną pomoc prawną, poradnictwo obywatelskie i mediację - zaprasza na podstronę internetową z zakresu edukacji prawnej, przygotowaną specjalnie dla mieszkańców Powiatu Pleszewskiego oraz na Facebooka stowarzyszenia. Organizacja zachęca do obejrzenia Wideoporadnika Prawnego pt. „Uprawnienia samotnego rodzica”, e-biuletynu z zakresu prawa pracy oraz do korzystania z bazy wzorów dokumentów prawnych. 

  • Logotypy

Celem projektu jest zapewnienie równego dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej na etapie przedsądowym oraz wsparcie mieszkańców w poradzeniu sobie z różnymi trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi, przy wsparciu prawników, doradców obywatelskich i mediatorów.

Oprócz świadczenia indywidualnej, darmowejpomocy - prowadzimy także edukację prawną, której celem jest zwiększenie świadomości prawnej społeczeństwa.

W II kwartale 2022 r. w ramach działań z zakresu edukacji prawnej, przygotowaliśmy następujące materiały:

  • wideoporadnik prawny  - kilkuminutowy, profesjonalny filmik o tematyce: „Uprawnienia samotnego rodzica” 
  • e-biuletyn z zakresu prawa pracy wydawany co kwartał wypowiedzenie stosunku pracy itd.

Materiały są dostępne na specjalnej, przeznaczonej dla mieszkaców Powiatu Pleszewskiego internetowej podstronie projektowej: https://www.sc.org.pl/co-robimy/nieodplatna-pomoc-prawna/nasze-punkty-pomocy/powiat-pleszewski-2022/

Zachęcamy ponadto do śledzenia naszego profilu na Facebooku https://www.facebook.com/pomocprawna.sursumcorda, gdzie publikujemy m.in. informacje dotyczące dostępu do systemu nieodpłatnych świadczeń, a także posty o zakresie i zasadach udzielania porad oraz prawne zagadnienia tematyczne, w tym w obszarze praw i obowiązków obywatelskich, działalności krajowych i międzynarodowych organów ochrony prawnej, mediacji oraz sposobów polubownego rozwiązywania sporów, a także możliwości udziału obywateli w konsultacjach publicznych oraz procesie stanowienia prawa.

Szczegółowe informacje o zakresie i zasadach korzystania ze wsparcia znajdują się na naszej podstronie projektowej.

Wstecz