Aktualności 2023

Targi w Marszewie

Darmowe konsultacje, nowoczesny sprzęt i kiermasz ogrodniczy na targach w Marszewie

Prezentacja sprzętu rolniczego, urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii, pokaz rękodzieła oraz tradycyjny kiermasz ogrodniczy – to wszystko czeka na osoby, które w niedzielę, 2 kwietnia, w godzinach 9.00 – 16.00, pojawią się na Wiosennych Targach Rolno-Ogrodniczych AGROMARSZ w Marszewie, koło Pleszewa. Organizatorem jest Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. Wstęp na targi jest darmowy.

– Wiosenne targi w Marszewie to wydarzenie, którego nie może zabraknąć w kalendarzu najważniejszych imprez organizowanych przez WODR. O ich znaczeniu najlepiej świadczy liczba odwiedzających, którzy co roku pojawiają się w Marszewie – mówi Jacek Sommerfeld, dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Ponadto, dodaje: – Targi w Marszewie są szansą, aby zapoznać się z nowościami w rolnictwie, aktualną ofertą producentów sprzętu rolniczego oraz skorzystać z darmowych konsultacji i porad ze strony specjalistów WODR oraz innych instytucji rolniczych.

Chociaż targi w Marszewie poświęcone są przede wszystkim tematyce rolniczej, to, jak co roku, nie zabraknie na nich tradycyjnego kiermaszu ogrodniczego, na którym będzie można zakupić różnorodne sadzonki i rośliny. Ponadto, w trakcie targów zaplanowano również pokaz dotyczący rękodzieła oraz szkolenie na temat nowych zasad przekazywania płatności bezpośrednich, które zostanie przeprowadzone we współpracy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

W ramach promocji akcji #KupujŚwiadomie na targach odbędzie się Kiermasz Wielkanocny z udziałem producentów żywności działających w ramach Rolniczego Handlu Detalicznego, sprzedaży bezpośredniej i innych form wspierających dostarczanie na rynek żywności bezpośrednio z gospodarstwa. 

Targom będzie towarzyszył Dzień Otwarty w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego. 

Targi w Marszewie – Impreza towarzysząca Krajowym Dniom Pola 

Tegoroczne targi w Marszewie są jedną z imprez towarzyszących IV Krajowym Dniom Pola Sielinko 2023, które w tym roku, po raz pierwszy w historii, odbędą się w Wielkopolsce w dniach 3-5 czerwca w Sielinku, koło Opalenicy.

Krajowe Dni Pola to największe tego typu wydarzenie branżowe w Polsce, które jest odwiedzane przez dziesiątki tysięcy osób z całej Polski. W tym roku na 18 hektarach terenu będzie można obejrzeć ponad 400 odmian roślin uprawnych oraz zapoznać się z najnowocześniejszymi rozwiązaniami w rolnictwie w specjalnej Strefie Innowacji i Nauka Praktyce.

Chociaż głównym hasłem tegorocznych Krajowych Dni Pola jest „Rolnictwo Innowacyjne”, to na odwiedzających czeka również wiele innych atrakcji oraz interesujących zagadnień, takich jak na przykład energia dla rolnictwa, wystawa zwierząt hodowlanych, ogrodnictwo, rozwój obszarów wiejskich, wielkopolskie rękodzieło oraz występy regionalnych zespołów muzycznych.

Patroni targów w Marszewie 

Wiosenne Targi Rolno-Ogrodnicze AGROMARSZ zostały objęte patronatem honorowym Wojewody Wielkopolskiego Michała Wielkopolskiego oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka.

Patronami medialnymi targów w Marszewie są: Głos Wielkopolski, Pleszew Nasze Miasto, Radio Poznań, TVP3 Poznań, Życie Pleszewa, Poradnik Gospodarski, Agro Profil, Wieści Rolnicze.

Program targów w Marszewie: 

9.00 – Rozpoczęcie targów 

11.00 – 12.00 – Uroczyste otwarcie (plac otwarcia, główny teren targów)

12.15 – 12.45 – Koncert szkolnej  orkiestry dętej „Happy Marszew Band” ZS CKR – plac otwarcia, główny teren targów,

11.00 – 14.00 – Warsztaty tematyczne „Rękodzielnictwo – tradycja, relaks, dodatkowy dochód”  – hala namiotowa przy kiermaszu ogrodniczym,

9.00 – 16.00 – Prezentacja oferty nowoczesnych środków do produkcji, ciągników i sprzętu rolniczego, materiałów budowlanych oraz urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii

9.00 – 16.00 – Kiermasz ogrodniczy

16.00 – Zakończenie targów

Miejsce: Marszew, koło Pleszewa (siedziba Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego numer 7; Marszew 25, 63-300 Pleszew)

Wydarzenia towarzyszące targom:

9.00–16.00 – Dzień Otwarty w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie (obiekty szkoły)

13.00 – Szkolenie „Nowe zasady dopłat bezpośrednich w świetle Krajowego Planu Strategicznego” (aula szkoły) 

Parking dla zwiedzających: pole demonstracyjne WODR, stadion w Marszewie

  • Plakat informacyjny

Wstecz