Aktualności 2024

Zapraszamy na targi AGROMARSZ

Wystawa nowoczesnego sprzętu rolniczego, innowacyjne środki produkcji, specjalistyczne doradztwo oraz duży kiermasz ogrodniczy – to wszystko czeka na osoby, które w niedzielę, 14 kwietnia, w godzinach 9.00 – 16.00, pojawią się na Wiosennych Targach Rolno- ogrodniczych AGROMARSZ w Marszewie, koło Pleszewa. Organizatorem jest Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. Wstęp na targi jest darmowy.

– Wiosenne targi w Marszewie to wydarzenie, którego nie może zabraknąć w kalendarzu najważniejszych imprez organizowanych przez WODR. O ich znaczeniu najlepiej świadczy liczba odwiedzających, którzy co roku pojawiają się w Marszewie – mówi Maciej Szłykowicz, I Zastępca Dyrektora Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.
Ponadto, dodaje: – Targi w Marszewie są szansą, aby zapoznać się z nowościami w rolnictwie, aktualną ofertą producentów sprzętu rolniczego oraz skorzystać z darmowych konsultacji i porad ze strony specjalistów WODR oraz innych instytucji rolniczych.
Chociaż targi w Marszewie poświęcone są przede wszystkim tematyce rolniczej, to, jak co roku, nie zabraknie na nich tradycyjnego kiermaszu ogrodniczego, na którym będzie można zakupić różnorodne sadzonki i rośliny. 
W trakcie targów zaplanowano również pokaz dotyczący rękodzielnictwa.
Ponadto, targom będzie towarzyszył Dzień Otwarty w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego. 

Patroni targów w Marszewie 
Wiosenne Targi Rolno-Ogrodnicze AGROMARSZ zostały objęte patronatem honorowym Wojewody Wielkopolskiej Agaty Sobczyk oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka.
Patronami medialnymi targów w Marszewie są: Głos Wielkopolski, Pleszew Nasze Miasto, Radio Poznań, TVP3 Poznań, Życie Pleszewa, Top Agrar, Agro Profil, Wieści Rolnicze, Poradnik Gospodarski.

Program targów w Marszewie: 
9.00 – Rozpoczęcie targów 
11.00 – 12.00 – Uroczyste otwarcie, przywitanie uczestników i wystąpienia zaproszonych gości – plac otwarcia, główny teren targów.
12.00 – 12.30 – Koncert zespołu „Happy Marszew Band” z ZS CKR w Marszewie – plac otwarcia, główny teren targów.
13.00 – 14.30 – Pokazy tematyczne „Rękodzielnictwo – tradycja, relaks, dodatkowy dochód”  – hala namiotowa, główny teren targów.
9.00 – 16.00 – Prezentacja oferty nowoczesnych środków do produkcji, ciągników i sprzętu rolniczego, materiałów budowlanych oraz urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii.
9.00 – 16.00 – Kiermasz ogrodniczy.
16.00 – Zakończenie targów

Miejsce: Marszew, koło Pleszewa (siedziba Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego numer 7; Marszew 25, 63-300 Pleszew)

Wydarzenia towarzyszące targom:
9.00–16.00 – Dzień Otwarty w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie (obiekty szkoły)
Parking dla zwiedzających: pole demonstracyjne WODR, stadion w Marszewie

  • autor: Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu

Wstecz