Aktualności 2021

Strażacki Turniej Piłki Siatkowej z okazji Narodowego Święta Niepodległości

W 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Samorząd Gminy Gizałki zorganizował Gminny Strażacki Turniej Piłki Siatkowej, w którym wzięło udział 8 drużyn z terenu gminy.

Po rozlosowaniu grup, rozpoczęto rozgrywki. Zwycięzcy i drużyny z drugich miejsc spotkały się w półfinałach. W pierwszym półfinale drużyna OSP Ruda Wieczyńska pokonała w setach 2 : 0 drużynę z OSP Wierzchy – Leszczyca. W drugim półfinale OSP Białobłoty zwyciężyło w setach 2 : 0 OSP Szymanowice.

O pierwsze miejsce rywalizowały: OSP Białobłoty oraz OSP Ruda Wieczyńska. Finalnie zwyciężyła drużyna OSP Białobłoty 2 : 0.
Na zakończenie Turnieju Wójt Gminy Robert Łoza wręczył wszystkim uczestnikom dyplomy, a pierwszym trzem drużynom nagrodę rzeczową w postaci piłki. Drużyna OSP Białobłoty otrzymała Puchar Wójta Gminy Gizałki.

Turniej cieszył się dużą popularnością wśród strażaków. Wszystkie spotkania odbywały się w duchu „fair play”, a uczestnicy turnieju włożyli wiele serca, zaangażowania i wysiłku w rozgrywane mecze.

Otwarcia i zamknięcia turnieju dokonał Wójt Gminy Gizałki Robert Łoza.