Aktualności 2022

Bezpłatna pomoc prawna - informator, poradnik, kalendarz

Szukasz pomocy lub wsparcia prawnego w trudnej sprawie? Nie stać się na skorzystanie z usług kancelarii prawnej? Nie masz się do kogo zwrócić o pomoc? Zapraszamy do korzystania z punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego na terenie Powiatu Pleszewskiego. Znajdziesz tam profesjonalną i bezpłatną pomoc radców prawnych, adwokatów, mediatorów oraz ekspertów z zakresu poradnictwa obywatelskiego.

Stowarzyszenie SURSUM CORDA realizuje - powierzony przez Powiat Pleszewski - projekt nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz nieodpłatnej mediacji. Pomoc świadczona jest na podstawie Ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej. Celem projektu jest zapewnienie równego dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej na etapie przedsądowym oraz wsparcie mieszkańców w poradzeniu sobie z różnymi trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi, przy wsparciu prawników, doradców obywatelskich i mediatorów.

SUCRUM CORDA oprócz świadczenia indywidualnej, darmowej pomocy prowadzi także edukację prawną (również dla uchodźców z Ukrainy), której celem jest zwiększanie świadomości prawnej społeczeństwa. 

Polecamy specjalną podstronę intenetową, dedykowaną projektowi "Nieodpłatna pomoc prawna Powiat Pleszewski 2022": https://www.sc.org.pl/co-robimy/nieodplatna-pomoc-prawna/nasze-punkty-pomocy/powiat-pleszewski-2022

Pod tym linkiem dostępne są wszelkie niezbędne informacje, w tym:

  • plakat - Informator; uprawnieni, zapisy, punkty nieodpłatnej pomocy prawnej, dyżury,
  • rejestracja; zapisy na porady, rejestracja on-line, inforlinia poradnicza,
  • najczęściej zadawane pytania,
  • kalendarz edukacyjny na rok 2022; istotne daty np. terminy składania wniosków o 500+, deklaracji PIT itp.,
  • e-biuletyn z zakresu prawa,
  • edukacja prawna; artykuły tematyczne,
  • wzory dokumentów prawnych.

Wstecz